Velkommen til As, Klakring og Juelsminde sogne

Menighedsrådets medlemmer

Søren Kallestrup
Hvedevænget 9
7130 Juelsminde
T: 7569 4647 / 2361 4712
E: kallestrup@profibermail.dk

MR-formand, formand valgbestyrelsen, kirke- og kirkegårdsudvalget


Lene Vangsøe Christensen
Kejsdalen 203
7130 Juelsminde
T: 7569 3443 / 2062 7443
E: kejsdalen203@gmail.com

MR-næstformand, valgbestyrelsen, kirke- og kirkegårdsudvalget, kontakt FDF, Kirkebakkehusudvalget


Inge Bonde Jensen
Grønvej 11, Hosby
7130 Juelsminde
T: 4053 9380
E: inge.jensen@mail123.dk

Kasserer, underskriftsberettiget, valgbestyrelsen, kirke- og kirkegårdsudvalget, præstegårdsudvalget


Pernille Lange
Strandvejen 1 A
7130 Juelsminde
E: pernillelange@gmail.com

Sekretær, kirkeblads- og hjemmesideudvalget, Facebook


Olav Tornøe
Kejsdalen 38
7130 Juelsminde
T: 2176 5944
E: mmot@mail.tele.dk

Kontaktperson, kirke- og kirkegårdsudvalget


Niels-Aaage Hedegaard
Rousthøjs Allé 36
7130 Juelsminde
T: 2292 5713
E: hedegaard@jafnet.dk

Præstegårdsudvalget, kontakt til lokalarkiver, gudstjeneste aktivitetscenter, Kirkebakkehusudvalget


Rita Irene Gundesen
Klakringvej 52
7130 Juelsminde
T: 2463 7247
E: gundesen@mail.dk

Kirkeværge Klakring, kirke- og kirkegårdsudvalget, præstegårdsudvalget, arrangementer med nabo-menighedsråd


Joan Schou Jensen
Strandvejen 10 C, 1. st., 161
7130 Juelsminde
T: 6126 4476
E: joanchristina42@gmail.com

Kirkeværge Juelsminde, kirke- og kirkegårdsudvalget, aktivitetsudvalget, gudstjeneste aktivitetscenter, udstillinger


Else Margrethe Friis-Nielsen
Kystvej 15, 1. tv.
7130 Juelsminde
T: 8652 3434 / 2928 2867
E: emfriis@yahoo.dk

Aktivitetsudvalget, kirkeblad- og hjemmesideudvalget, udstillinger, arrangementer med nabo-menighedsråd


Birgith Kruse
Granbakken 1
7130 Juelsminde
T: 7569 3293 / 2330 3293
E: birgith.kruse@jafnet.dk

Aktivitetsudvalget, Hellebjerg repræsentant, kirkeblad- og hjemmesideudvalget, arrangementer med nabo-menighedsråd


Ellen Valentin Dam
Birkemosevej 3
7130 Juelsminde
T: 7569 0348 / 2286 6683
E: ellen@mariesminde.com

Kirkeværge As, aktivitetsudvalget, Kirkebakkehusudvalget


Jette Foldø
Berberisvænget 2
7130 Juelsminde
T: 5051 1425
E: jette@jafnet.dk

Personalerepræsentant


Jan Unold
Kirkholmvej 12
7130 Juelsminde
T: 7569 0150
E: ju@km.dk

Sognepræst, kirkeblads- og hjemmesideudvalget, aktivitetsudvalget


Marianne Dykær
Kirkebakken 2
7130 Juelsminde
T: 2424 0526
E: mady@km.dk

Sognepræst, kirkeblads- og hjemmesideudvalget, aktivitetsudvalget

Information

As, Klakring og Juelsminde sogne valgte i 2012 at slå deres menighedsråd sammen, så de i dag har ét fælles menighedsråd.